Gmina Grabów nad Pilicą z sukcesem zrealizowała kolejny cel!👍
Pozyskaliśmy wsparcie finansowe, na wykonanie zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu”, realizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w wysokości 80 000,00 zł!
Całość finansowa inwestycji to 100 000, 00 zł z czego 20 000, 00 zł to wkład własny Gminy.
Środki te zostały przeznaczone na doposażenie stołówki szkolnej
w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Polskich Spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą.
Zakupiono: stół z półką, ze stali nierdzewnej taboret gazowy; piec konwekcyjno-parowy; podstawę pod piec; zmiękczacz do wody, do pieca; okap przyścienny z oświetleniem i filtrami tłuszczu, ze stali nierdzewnej; stół z półką, ze stali nierdzewnej; zlew 1-komorowy; gastronomiczny spryskiwacz z baterią i wylewką; zmywarka do naczyń; stół z półką ze stali nierdzewnej; szatkownica do warzyw z zestawem tarcz; wilk do mięsa; gofrownice; mikser uniwersalny; termos stalowy 30L; pojemnik termoizolacyjny; pojemniki gastronomiczne o różnej wysokości; pokrywka do pojemników gastronomicznych; ostrzałka do noży; noże kucharskie o różnych kolorach.
Zakupiony sprzęt umożliwił doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej, która wydaje ponad 250 posiłków dziennie. Ponadto znacząco ułatwił pracę personelu kuchennego, podnosząc przy tym komfort przygotowywania posiłków. Nowe rozwiązania takie jak np. piec konwekcyjno- parowy umożliwiają przyrządzanie zdrowej żywności, zachowując walory smakowe, które będą odpowiadały uczniom.