Dzień Kobiet to coroczne święto, obchodzone już od 1910 roku, 8-go marca. Z tej wyjątkowej okazji, włodarze gminy Grabów nad Pilicą, postanowili złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu.

Odbyło się ono, dokładnie w środę 8 marca w  hali sportowo- widowiskowej w Grabowie nad Pilicą.

Punktualnie o godzinie 16, swoim przemówieniem  wprost ze sceny, Wójt gminy Euzebiusz Strzelczyk zainaugurował oficjalnie obchody Dnia Kobiet, składając przy tym życzenia każdej z obecnych Pań, oraz podziękowania za cały trud jaki wkładają w życie rodzinne, społeczne i zawodowe. Symbolem tych życzeń był wielki bukiet kwiatów znajdujący się przed sceną. Wójt także podzielił się planami budowy żłobka na które entuzjastycznie zareagowała młodsza część publiczności.Następnie głos zabrała Pani Anna Plesiewicz- Trzeciak, zastępca wójta, która wystąpiła w roli konferansjerki i poprowadziła uroczystość do samego końca. Do organizacji tegorocznych obchodów włączona została społeczność szkolna na czele z Panią dyrektor Edytą Lusarczyk, która wykazała się na wielu płaszczyznach od dekoracji sceny po wypieki przepysznych babeczek.

Po oficjalnym otwarciu imprezy a także powitaniu licznie przybyłej publiczności, przyszedł czas na pierwsze występy. Wtedy właśnie zaprezentowali przed nami swoje taneczne talenty uczniowie klas 3 - 8. Mogliśmy podziwiać Poloneza, Walca, Krakowiaka a także szalone układy tańca nowoczesnego. Tak świetnie dopracowane występy nie mogły pozostać bez odpowiedniej oprawy muzycznej jak i znakomitych, dopasowanych stroi. Mogliśmy także usłyszeć jedną z uczennic, Róże Kościńską, która uraczyła nas swoim przepięknym wokalem w piosence Sanah ,, Nic dwa razy”. Występ ten był niezwykle wzruszający, nie tylko dlatego, że słowa napisała zasłużona, polska poetka i laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska, ale także dlatego, iż wykonanie okazało się wręcz magiczne a wokalistka jest laureatką z wyróżnieniem powiatowego konkursu kolęd.  Za przygotowaniem i sukcesem uczniów, stała Pani Anna Paradowska- nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, której wkład w rozwój uczniowskich talentów, podobnie jak każdy z występów został doceniony gromkimi brawami. Wójt Gminy dostrzegając potencjał młodych artystów i dofinansowując dodatkowe lekcje tańca reaktywował od października 2022r. szkolną grupę taneczną. Specjalnie na tą okazję zakupiła także nowe stroje do tańca nowoczesnego i walca.

Kolejną z przygotowanych atrakcji, okazał się występ Kabaretu Paranienormalni. Panowie przedstawili kilka skeczy, podczas których nawiązali świetny kontakt z publicznością a niektórych nawet zaprosili do swoich skeczów. Niezapomniana zostanie improwizacja Grzegorza z publiczności który fantastycznie z pełną swobodą spełnił się na scenie w roli uczestnika teleturnieju. Ponadto, właśnie w Grabowie nad Pilicą miał premierę ich najnowszy skecz o "Nowym na wtryskarkę".  Porządna dawka śmiechu jaką zaserwowali, wprawiła wszystkich  w świetny nastrój a niektóre z żartów, widzowie z uśmiechem przypominają sobie do dzisiaj. Rozbawieni goście, po raz kolejny podziękowali długimi owacjami, za co kabaret zrewanżował się bisem.

Przed ostatnim występem, nastąpiła krótka przerwa, w której to również nie zabrakło atrakcji. W tym czasie 8-klasiści rozdali przybyłym pachnące babeczki wypieczone przez szkolne kucharki. Tym sposobem rodzice i dziadkowie osobiście mogli przekonać się jak smacznie jadają ich dzieci w szkolnej stołówce. Ponadto, każdy mógł skorzystać z fotobudki KPfotopstryczek. Zarówno z tradycyjnej jak i 360o, z których zrobienie zdjęcia lub filmiku przysporzyło znakomitej zabawy a efekt okazał się świetną, spersonalizowaną pamiątką. Niezaprzeczalnie większa popularnością cieszyła się fotobudka 360o do której Panie, prowadził oskarowy czerwony dywan i światło fleszy .

Jako ostatni, zaprezentował się zespół Ambitus , wykonujący piosenki skomponowane przez Seweryna Krajewskiego. Muzycy,  podobnie jak ich poprzednicy nawiązali świetny kontakt ze słuchaczami. Wykonali wiele utworów, które często poprzedzali anegdotami na jego temat lub ciekawostkami dotyczącymi twórczości kompozytora. Usłyszeliśmy wiele radosnych jak i tych wzruszających utworów. A były to między innymi: ,,Szukaj mnie”, ,,Takie ładne oczy”, ,,Anna Maria”, ,,Chodź, przytul, przebacz”, ,,Ciągle pada”, ,,Najpiękniejsza” i wiele innych, znanych i uwielbianych piosenek. Koncert na żywo przy dźwiękach gitary akustycznej i basowej, perkusji i fortepianu wprawił słuchaczy w iście balowy nastrój na dowód czego cała widownia śpiewała razem z zespołem "Niech żyje bal".

Celebracja Dnia Kobiet okazała się być wspaniałym wydarzeniem, pełnym radości i wzruszeń. Tym bardziej, że rozpoczęliśmy nią cykl wydarzeń związanych z 50-leciem utworzenia Gminy Grabów nad Pilicą. W związku, iż wybudowana hala daje możliwość zorganizowania dużych widowisk, to w tym roku Paniom mogli towarzyszyć mężczyźni.  Po raz kolejny, przekonaliśmy się, że w naszej gminie, mieszkają, niezwykle utalentowane dzieci, które wspierane przez rodziców i nauczycieli mogą rozwijać swoje zdolności i cieszyć nimi innych. W tym duża zasługa Wójta i Rady Gminy którzy stwarzają warunki infrastrukturalne oraz dydaktyczno-kulturalne dostępne dla wszystkich.  Ponadto wszyscy zaangażowani w organizację stanęli na wysokości zadania, zapewniając świetne warunki występującym i komfort przybyłym gościom. Nieodzownie akcentem byli druhowie jednostek OSP którzy witali przybyłych gości w galowych mundurach. Dzięki temu każda z Kobiet czuła się doceniona i opuszczała halę z poczuciem, że to był dobrze spędzony czas!