Oficjalne Oddanie placu zabaw w Dąbrówkach.

12.08.2023 o godzinie 15:00 odbyło się oficjalne oddanie placu rekreacyjnego w sołectwie Dąbrówki. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków własnych gminy oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i wynosiło niemalże 35 000 zł.

Na miejsce przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz goście, wśród których nie zabrakło radnego sejmiku województwa Mazowieckiego Pana Leszka Przybytniaka, który od lat wspiera naszą gminę a także zastępcy wójta gminy, Pani Anny Plesiewicz- Trzeciak, która przywitała wszystkich zgromadzonych. O poświęcenie placu został poproszony proboszcz parafii Boże ks. Roman Panek. By tradycji mogło stać się zadość, symbolicznie, przecięto nie wstęgę a taśmę zabezpieczającą, przez Sołtysa miejscowości Dabrówki, Panią Iwonę Rudecką, zastępcę Wójta gminy Grabów nad Pilicą Panią Annę Plesiewicz-Trzeciak, Radnego Sejmiku Mazowieckiego Pana Leszka Przybytniaka, księdza Romana Panka a także jednej z najmłodszych mieszkanek Dąbrówek. Od tego momentu, każdy oficjalnie mógł korzystać z nowo powstałego placu. I tak też się stało. Dzieci z radością pobiegły pohuśtać się, zjechać na zjeżdżali, pokołysać na karuzeli lub pobujać na koniku. Nieco starsi zaś, skorzystali ze sprzętów siłowych. Biegacz, orbitrek i wioślarz cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród panów. W sąsiedztwie sprzętów w zacienionym miejscu, nie zabrakło ławki, zachęcającej do odpoczynku po intensywnej zabawie bądź treningu.

Dla przybyłych dzieci, czekała również pamiątka, mająca na celu poprawę ich bezpieczeństwa, a mianowicie odblaskowe kamizelki. O ten cenny drobiazg zadbał wójt gminy, Pan Euzebiusz Strzelczyk.

Część zgromadzonych, postanowiła też skorzystać z okazji, gromadząc się przy stole i porozmawiać o tym jak wspaniale rozwija się sołectwo a także powspominać dawne czasy.