28.05.2026 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali- Stępocinie odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie modernizacji strażnic w gminach z kilku bliskich powiatów. W wydarzeniu wziął udział Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Magdalena Nowacka oraz Dyrektor Delegatury w Radomiu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Dawid Ruszczyk.
Wśród 35 szczęśliwych beneficjentów znalazła się Gmina Grabów nad Pilicą, reprezentowana przez Wójta Gminy Euzebiusza Strzelczyka przy kontrasygnacie Pani Karoliny Goli. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania ,,Mazowieckie Strażnice OSP -2026” otrzymaliśmy 36.000,00 zł. Dotacja pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji remizy w Grabowie nad Pilicą, co już w niedalekiej przyszłości, zwiększy komfort pracy naszych dzielnych Druhów! ![]()
