Logo Gmina Grabów nad Pilicą

Archiwum newsów, strona 16

Obrazek dla news_863

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

17.03.2022

Informacja

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych   ul. Przemysłowa 8a) informuję, że w dniu 25 marca  nie będą przyjmowane odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny od mieszkańców z Rejonu 1, 2A, 2B oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny z Rejonu 3 . Jednocześnie przypominam iż  mieszkańcy z danych rejonów będą mogli wystawić  w miesiącu marcu w/w odpady  przed swoją posesje zgodnie  z harmonogramem.  

więcej

Obrazek dla news_858

Pomoc Ukrainie

11.03.2022

Szanowni Państwo!

Odpowiadając na zarzut kilku osób, szumnie krytykujących działania Gminy wobec uchodźców z Ukrainy, pragnę odnieść się kilkoma zdaniami wyjaśnienia. 

Gmina jest w stałym kontakcie z Powiatowym Zespołem  Zarządzania Kryzysowego, który koordynuje wszelkie działania na terenie powiatu. Na chwilę obecną wzajemne zobowiązania wynikające z zadań własnych samorządów są realizowane prawidłowo.

W celu pomocy samorządowi powiatowemu, któremu zostało zlecone zadanie utworzenia bazy miejsc do długoterminowego pobytu uchodźców, wystosowaliśmy prośbę do sołtysów o przeprowadzenie wywiadu wśród mieszkańców  oraz rozesłaliśmy komunikaty SMS, informujące osoby posiadające warunki lokalowe i chęci przyjęcia do siebie uchodźców  o możliwości zgłoszenia swojej gotowości do wyżej wymienionej bazy. Do końca dnia (11.03.2022r. piątek) do sołtysów ani urzędu gminy nie zgłosił się nikt zainteresowany.

Z przykrością stwierdzam, że grupa tak zwanych „pieniaczy” lubi robić zamęt, nawet na prawdziwej krzywdzie naszych sąsiadów ze wschodu a kiedy prosi się ich o pomoc, to nabierają wody w usta.

Samorząd gminny zna swoje zadania i obowiązki  do których przede wszystkim należy dbanie o zaspokajanie potrzeb mieszkańców i stwarzanie warunków do godnego życia. Nie wyobrażamy sobie, kosztem naszych mieszkańców gminy a przede wszystkim dzieci i osób wymagających opieki społecznej, zaniechać podstawowe działania, w tym prawa do nauki czy pomocy socjalnej po to, aby skupić wszystkie siły i finanse na działania, które należą do innych instytucji czy też organizacji pozarządowych. Ponadto, Gmina ma obowiązek działania zgodnie z prawem i w granicach prawa a procedowana ustawa o pomocy uchodźcom z Ukrainy  bez przegłosowania i podjęcia jej w Sejmie nie jest podstawą prawną do podejmowania zobowiązań.

Kiedy spontaniczny zryw opadnie a kryzys migracyjny nabierze na sile, co jest nieuniknione, to całe opanowanie powstałego chaosu pomocowego, spocznie właśnie na rządzie i samorządzie. Pomoc ma sens, kiedy dociera do osób którzy jej potrzebują i która likwiduje problem całkowicie. Niesiona pomoc też nie potrzebuje rozgłosu i podniosłych afiszy. Konflikt na wschodzie jest niepokojący dla nas wszystkich i jesteśmy przekonani, że nikt nie chciałby znaleźć się na miejscu Ukrainy, dlatego apelujemy aby ta sytuacja nie dzieliła naszego społeczeństwa jeszcze bardziej a wyrazem empatii niech będzie bezinteresowna pomoc, na którą gmina jest otwarta.

Przypominamy, że oficjalnym i wiarygodnym źródłem informacji  o pomocy dla uchodźców jest Urząd ds. Cudzoziemców: nr. tel. (+48) 47-721-75-75, infolinia 987 http://www.gov.pl/web/udsc/ukraina.

Władze Samorządu Gminy Grabów nad Pilicą

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.