Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 429

Już w tym roku szkolnym uczniowie z Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą będą korzystać ze zmodernizowanej pracowni informatycznej.

23.07.2019

19 lipca 2019r w Delegaturze w Radomiu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyło się spotkanie w celu podpisania umów na Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Rafał Rajkowski, radny województwa Leszek Przybytniak oraz Dyrektor Deprtamentu Edukacji Publicznej i Sportu - Mirosław Krusiewicz a także beneficjenci w śród których była Gmina Grabów nad Pilica reprezentowana przez wójta gminy Euzebiusz Strzelczyka i skarbnika gminy Justynę Adamczyk.

Na realizacje programu samorząd Mazowsza przeznaczył 5 mln złotych. Tylko 115 z 252 wniosków otrzymało wsparcie, w tym z subregionu radomskiego dofinansowano 20 projektów a z powiatu kozienickiego wsparcie otrzymała tylko Gmina Grabów nad Pilicą, Gmina Kozienice i Powiat Kozienicki.

Patrząc na powyższe statystyki jest to niewątpliwie duży sukces dzięki któremu pracownia informatyczna w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilica nabierze nowej jakości.  Dotychczas pracownia wyposażona była w 15 komputerów pięcio- i trzyletnich oraz mały projektor. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 45 tysięcy złotych zostanie ona przystosowana do nauki całej klasy jednocześnie. Zakupione zostaną komputery z oprogramowaniem, tablica interaktywna, projektor, drukarka wielofunkcyjna oraz słuchawki z kolumnami nagłaśniającymi umożliwiającymi prowadzenie zajęć językowych. Nauczyciel do dyspozycji będzie miał program zarządzania klasą - jest to narzędzie wspomagające prowadzenie zajęć, daje możliwość swobodnego prowadzenia lekcji multimedialnej, pozwoli na kontrolowanie pracy uczniów i szybkie reagowanie na pojawiające się trudności w opracowywanym materiale. W ramach zadania zostaną także wymienione wszystkie stoliki komputerowe i fotele a sala zostanie odświeżona. Niewątpliwie nie tylko jakość ale i komfort zajęć się zwiększy. Liczymy, że inwestycja przyniesie wymierne korzyści dla naszych uczniów.

Zdajemy sobie sprawę, że wymagania dzisiejszego i przyszłego rynku pracy w głównej mierze oparte są na umiejętnościach informatycznych. Dlatego dążymy do zapewnienia młodzieży z naszej gminy a także jej mieszkańcom dostępu do nowych technologii informatycznych.  Modernizacja pracowni informatycznej jest ostatnim miejscem które w ostatnim czasie wymagało inwestycji. W tym roku zrealizowaliśmy Program Operacyjny Polska Cyfrowa dzięki któremu 96 uczestników szkoleń podniosło swoje kompetencje cyfrowe a Szkoła Podstawowa w Augustowie otrzymała osiem nowoczesnych, z bezdotykowym ekranem laptopy. W ubiegłym roku korzystając z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw doposażyliśmy Gminna Bibliotekę Publiczną w osiem zestawów komputerowych. Ponadto w Centrum Aktywizacji Społeczności Lokalnej "CYBERIA" prowadzony jest od 2015 roku projekt "M@zowszanie" który oferuje bezpłatny dostęp do Internetu i usług informatycznych. Do dyspozycji jest pięć komputerów, drukarka z możliwością kolorowego wydruku i skanowania, projektor i rzutnik a także dla interesujących się najnowszymi technologiami- drukarka 3D.

Anna Plesiewicz-Trzeciak

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.