Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

Zawody sportowo- pożarnicze 3 maj 2018- relacja

18.04.2018

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2018

W dniu 3 maja 2018r. na stadionie sportowym w Grabowie nad Pilicą odbyły się coroczne gminne zawody sportowo - pożarnicze dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej gminy. Udział w nich wzięły 4 drużyny męskie. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Rozgrywane zawody sportowo – pożarnicze były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawdzenia sprawności sprzętu, jaki znajduje się na ich wyposażeniu.

Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach w składzie: st. kpt. Paweł Kowalski; kpt. Karol Przydatek; ogn. Piotr Traczyk, sędzią główny zawodów był- bryg. Paweł Potucha – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach.

Komisja sędziowska po podsumowaniu wyników ustaliła następującą kolejność miejsc:

 

Klasyfikacja generalna:

I miejsce OSP Grabów nad Pilicą  105,85 pkt

II miejsce OSP Augustów 112,00 pkt

III miejsce OSP Łękawica 124,00 pkt

IV miejsce OSP Grabowska Wola 138,03 pkt

 

 

 

Wszystkie drużyny poprawiły swoje wyniki od osiągniętych w poprzednich zawodach. Sędzia główny ocenił je na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Po podsumowaniu wyników do strażaków przemówił Pan Euzebiusz Strzelczyk-  Wójt Gminy Grabów nad Pilica, gratulując osiągniętych wyników i doceniając włożony wkład w przygotowanie tegorocznych zawodów. Życzył wszystkim powodzenia w kolejnych zawodach oraz w codziennej pracy strażaka. Na zakończenie wraz z sędzią głównym- bryg. Pawłem Potuchą oraz przewodniczącym Rady Gminy- Andrzejem Chrabąszczem wręczył dowódcom drużyn puchary i pamiątkowe dyplomy.

Ku zaskoczeniu nagrodzonemu, rozgrywki zakończyły się nie czterema a pięcioma pucharami. W dowód uznania i podziękowania za współpracę i prowadzone inwestycje w jednostkach, Wójt Euzebiusz Strzelczyk otrzymał puchar z rąk Prezesa OSP Grabów nad Pilicą.

Gminne zawody sportowo- pożarnicze to nie tylko rywalizacja, sprzyjają one wspólnej integracji wszystkich gminnych jednostek oraz mieszkańców. Często dzięki słonecznej pogodzie jest to okazja do piknikowania i aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Po zakończeniu generalnej części zawodów można przyjrzeć się z bliska wyposażeniu jednostek oraz pełnemu umundurowaniu strażaka. Przyciągającą atrakcją jest także tradycyjna grochówka przygotowana na kuchni polowej przez strażaków dla wszystkich przybyłych.

Na terenie Gminy Grabów nad Pilicą czynnie funkcjonują cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Najwcześniej utworzona w 1928 roku jednocześnie najdynamiczniej rozwijającą się jednostką jest OSP Grabów nad Pilicą. Posiada rozbudowaną bazę garażową i usługową remizę z wyposażoną kuchnią. Do dyspozycji ma średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN oraz samochód specjalistyczny do ratownictwa drogowego marki RENAULT z wyposażeniem. W 2007 roku włączona została do  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego który zobowiązuje do pełnej gotowości operacyjnej oraz ciągłego szkolenia specjalistycznego druhów. W 1955 roku powstała OSP Łękawica. Dysponuje ona wozem strażackim marki STAR 200. Przy pomocy Wójta Gminy świetlica strażacka została rozbudowana o zaplecze kuchenne i sanitarne które wspomoże integrację mieszkańców pobliskich wiosek. Trzecia w kolei jest jednostka OSP Augustów która w tym roku obchodzi 55-lecie powstania. Dysponuje wozem strażackim marki MERCEDES-BENZ i niewielką strażnicą, po uregulowaniu stanu prawnego gruntów możliwe będzie rozpoczęcie inwestycji w tej jednostce. Najmłodszą jednostką jest OSP w Grabowskiej Woli. Formacja powstała w 1965 roku. Dysponuje wozem strażackim marki JELCZ oraz świetlicą strażacką.

Anna Plesiewicz-Trzeciak

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.