Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 250

„Nie marzyć, ale działać!”

06.11.2017

 

 

 

   Być godnym Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza to dążenie każdego strażaka. Niewątpliwie jest on ikoną pożarnictwa, była to wybitna osoba, pasjonat o nieprzeciętnych talentach przywódczych i organizacyjnych. Cechowała go pasja pracy. Był bezkompromisowy, nie uznawał żadnej taryfy ulgowej dla nierzetelności, bałaganiarstwa i marnotrawstwa. Całe swoje życie poświęcił dla zjednoczenia straży Królestwa Polskiego i powstania patriotycznego związku strażackiego. Dążył do przełamania panującego monopolu rosyjskiej centralistycznej organizacji strażackiej i poprawy ochrony przeciwpożarowej w granicach kraju. Jego postawa stanowi wzór dla każdego druha w szeregach straży. Tym bardziej duma rozpiera, że w zastępach naszych jednostek znajdziemy strażaków, którym nie obojętne było hasło B.Chomicza -„Nie marzyć, ale działać!”

 

   28 października 2017r. na placu remizy OSP Grabowska Wola odbyło się zebranie Zarządów OSP gminy Grabów nad Pilicą. Spotkanie miało wyjątkowo uroczysty charakter, gdyż tego dnia z rąk Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kozienicach Andrzeja Junga zostali odznaczeni najwyższym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz OSP-  Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza dwaj wybitni Druhowie z naszych jednostek- Stanisław Potrzebowski z OSP Łękawica i Zbigniew Michalski z OSP Grabów nad Pilicą.

Druh Stanisław Potrzebowski obecnie jest Honorowym Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Do straży wstąpił w 1973 roku. Przez lata służby, pilnej nauki i zaangażowania w sprawy straży został wybrany w 1996 roku Komendantem OSP Łękawica. W tym samy roku został wybrany na Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Funkcję tę pełnił przez 20 lat. Przez lata swojej służby niejednokrotnie został odznaczany; otrzymał złoty, srebrny i brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” nadawane za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz Odznakę „Strażak Wzorowy” nadawany czynnym strażakom za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną.

Druh Zbigniew Michalski ze strażą związany jest od 1983 roku. Z zawodu rolnik, mimo to nigdy nie zaniedbał swoich strażackich obowiązków i w pełnej gotowości angażował się we wszystkie sprawy jednostki. Od 2013 roku pełni funkcję Komendanta Gminnego ZOSP RP, jest także członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Za swoje zasługi otrzymał złoty, srebrny i brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Odznakę „Strażak Wzorowy” oraz Odznakę „Za Wysługę Lat” w pięcioleciu i dwudziestoleciu służby.

Obaj druhowie odznaczają się nienaganną postawą strażaka. Przez wszystkie lata służby byli doskonałymi organizatorami i społecznikami, wyszkolili w rzemiośle strażackim i wychowali w duchu pomocy drugiemu człowiekowi kolejne pokolenia strażaków w tym także swoich synów. Zawsze brali czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych , nieśli pomoc tam gdzie żywioł chciał zapanować oraz dumnie reprezentowali swoje jednostki na uroczystościach lokalnych, państwowych i kościelnych.

 

Ich postawa i zaangażowanie służy nie tylko realizacji swoich pasję, jednocześnie przyczynia się do pomocy drugiemu człowiekowi i budowania bezpieczeństwa społecznego.

 

Anna Plesiewicz-Trzeciak 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Zadaj pytanie Wójtowi

Wypełnij Odpowiedzi

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.