Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 247

INWESTYCJE W GRABOWIE NAD PILICĄ

19.10.2017

   Grabów nad Pilicą jest wizytówką całej gminy, to w tej miejscowości skupiają się najważniejsze ośrodki życia społecznego i kulturowego naszych mieszkańców jak instytucje publiczne, oświata, punkty usługowe. To przez Grabów nad Pilicą przebiega droga wojewódzka którą codziennie przemierza wielu podróżujących w kierunku Warszawy lub Radomia. W związku z powyższym nie sposób nie zapewnić dogodnych i bezpiecznych warunków przebywania w tym miejscu.

   Dbając o wspólne dobro co roku w miarę możliwości budżetu prowadzone są inwestycje na terenie Grabowa nad Pilicą. W ostatnim czasie zostały zmodernizowane dogi wojewódzka i powiatowe oraz utwardzono nawierzchnią asfaltową większość dróg gminnych i poprawiono stare oraz wybudowano nowe chodniki. Polepszeniu uległo bezpieczeństwo poprzez budowę nowoczesnego oświetlenia ulicznego na ul. K.Pułaskiego oraz nowej lokalizacji zajezdni dla autobusów szkolnych, ustawieniu barierek ochronnych rozgraniczających chodnik od jezdni przy ul. Parkowej i ul. Przemysłowej oraz poszerzeniu i wyznaczeniu nowych miejsc parkingowych przed szkołą i ośrodkiem zdrowia. Rozbudowany został ośrodek zdrowia w celu zapewnienia lepszej jakości usług medycznych. Dawna część budynku uległa termomodernizacji i przeniesiony do niej został Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Jego nowa lokalizacja zapewni sprawną z zachowaniem wszelkich zasad poufności realizację zadań ośrodka. Zespół Szkół zyskał nowe wielofunkcyjne boiska, plac zabaw dla najmłodszych oraz siłownię zewnętrzną, które są ogólnodostępne; budynek poddany został termomodernizacji a przede wszystkim od 2016 roku funkcjonuje Publiczne Przedszkole. Ochotnicza Straż Pożarna została wyremontowana i wyposażona w średni specjalistyczny samochód ratowniczo -gaśniczy. Powiększono ją również o trzy garaże.

 

  W tym roku zakończono zadania pn:” Poprawa estetyki centrum miejscowości wiejskiej na działkach budowlanych 381/1, 381/2 w Grabowie nad Pilicą poprzez utwardzenie nawierzchni” którego efektem jest utwardzony plac kostką brukową na podbudowie z kruszywa łamanego o łącznej powierzchni 0.48 ha.  Wykonano także odwodnienie całego placu a także zadbano o estetykę poprzez ułożenie dużych kamieni polnych w miejscach rozdzielających ruch komunikacyjny. Plac ten, dotychczas niezagospodarowany znajduje się w centrum miejscowości w pobliżu OSP, Zespołu Szkól, banku, punktów usługowych. Stąd pomysł aby zyskał na znaczeniu i funkcjonalności stając się miejscem reprezentacyjnym przy organizacji różnych inicjatyw, startów rajdów pieszych i rowerowych a codziennie służył jako parking.

Inwestycja ta została współfinansowana ze środków programu PROW na lata 2014-2020 w kwocie 185.367,00 złotych. Całość zadania opiewała na kwotę 339 594 złotych. W ramach  przetargu odpowiedzialnym za realizację była firma Drogmar z Grójca.

 

   Uzyskując dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 71.000,00 zł ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, zrealizowaliśmy zadanie pn.: „Przebudowa odcinka drogi gminnej w miejscowościach Wyborów, Grabów Zaleśny w Gminie Grabów nad Pilicą”  polegające na utwardzeniu 1.350 m drogi kruszywem łamanym. Całość inwestycji opiewała na kwotę 142.748,14 zł a odpowiedzialnym za realizacje była firma wyłoniona w przetargu: SADAM z Radomia.

 

   Widząc duże zainteresowanie istniejącą siłownią zewnętrzną i mając świadomość jak ważny jest ruch i zdrowy styl życia, korzystając z naszego zaplecza doświadczenia Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowie nad Pilicą przystąpiła do wspólnego projektu realizowanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” w Kozienicach w całości finansowanego z PROW na lata 2014-2020. Na zadanie pn.: „Doposażenie siłowni plenerowej na działce 366/1 w miejscowości Grabów nad Pilicą” uzyskała 30.000,00 złotych. Dzięki temu wsparciu zamontowano osiem urządzeń do ćwiczeń: motyl ściskający, motyl rozciągający, biegacz, koło Tai Chi, orbitrek, narciarz, bieżnia i jeździec. Zamontowano również ławkę parkową i kosz na śmieci. Za dostarczenie i montaż odpowiedzialna była firma COMES z Szydłowca.

Anna Plesiewicz-Trzeciak

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Zadaj pytanie Wójtowi

Wypełnij Odpowiedzi

Sonda

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.