Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 157

„Z NURTEM WIEDZY”

17.11.2016

 

 

 

 

                 
 

„Z NURTEM WIEDZY”

Od 22.09.2016r. do 31.08.2017r w Gminie Grabów nad Pilicą  realizowany jest  projekt ,, Z nurtem wiedzy” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Oś Priorytetowa X „Edukacja dla Rozwoju Regionu”, Działanie 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałanie 10.1.1 „Edukacja Ogólna (w tym w szkołach zawodowych)”. Obejmuje on wsparciem uczniów uczęszczających do: Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Pilicą, Publicznej Szkoły Podstawowej w Augustowie i Publicznego Gimnazjum w Grabowie nad Pilicą.

Głównym celem  projektu jest rozwój i zdobycie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz  zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w ww. szkołach.

W ramach projektu uczniowie zostaną objęci dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi wysokiej jakości w okresie szkolnym i wakacyjnym, co pozwoli rozwinąć kompetencje kluczowe, umiejętności na rynku pracy. Zaplanowano zajęcia z zakresu matematyki (nastawione na rozwiązywanie problemów matematycznych, naukę logicznego myślenia), języka angielskiego oraz niemieckiego (rozwój umiejętności komunikacji w języku obcym), zajęcia przyrodniczo- ekologiczne z wykorzystaniem metody eksperymentu, zajęcia pod hasłem Kraina LEGO/ROBO-LAB z wykorzystaniem klocków LEGO, programowanie z elementami matematyki oraz edukacyjne gry planszowe- związane z przedsiębiorczością i matematyką.  W ramach projektu edukacyjnego grupa uczniów przygotuje przedstawienie na rzecz społeczności szkolnej. W czerwcu 2017r  przewidziano również  Festiwal Nauki oraz wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  W okresie wakacyjnym zakwalifikowani uczniowie  będą uczestniczyć w  Półkoloniach „Mały odkrywca/ szalony naukowiec”.

Wsparciem  objęci zostaną również nauczyciele zaangażowani w realizację projektu w postaci szkoleń z zakresu przeprowadzania zajęć  metodą eksperymentu oraz  tworzenia  gier komputerowych z wykorzystaniem matematyki.  Ma to przyczynić się do zmiany sposobu prowadzenia zajęć,  indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 Wszystkie szkoły zostaną doposażone w  pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczych i matematycznych oraz w sprzęt TIK . Tak nowoczesne pracownie dadzą możliwość zmiany sposobu realizacji zajęć na bardziej praktyczny, przez co wpłyną pozytywnie  na sposób prowadzenia zajęć oraz kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

Realizacja projektu podniesie  efektywność  nauczania i rozwój umiejętności u uczniów.  Zwiększy się atrakcyjność lekcji z przedmiotów ścisłych, zmieni się  sposób prowadzenia lekcji przez nauczycieli, dając im nowe możliwości do pracy z uczniem oparte na metodzie eksperymentu . Powyższe czynniki podniosą  motywację uczniów do nauki, ich aspiracje edukacyjne, a co najbardziej pożądane wzrośnie efektywność i  atrakcyjność nauczania.

Urszula Strzałkowska

Edyta Lusarczyk

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.