Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 144

PODZIĘKOWANIA WÓJTA GMINY ZA WSPÓŁPRACĘ PRZY BUDOWIE PRZEDSZKOLA

15.09.2016

 

Szanowni Państwo!  

   W życiu każdego człowieka etap przedszkolny pozostawia ślad, którego jakość możemy dopiero ocenić z pewnej perspektywy. W wieku przedszkolnym każde dziecko najsilniej i najintensywniej kształtuje swoją osobowość i umiejętności. Od nas dorosłych zależy, czy damy mu odpowiednie warunki i możliwości, czy pozwolimy na wybór najwłaściwszej dla niego drogi, czy spowodujemy, aby mogło rozwijać swój potencjał. Obserwując dynamikę urodzeń i zainteresowanie naszego gminnego społeczeństwa opieką przedszkolną, zrozumiałem, że jako dobry gospodarz, muszę zadbać także o dobro i rozwój najmłodszych mieszkańców gminy. Stąd, zrodził się pomysł na budowę pierwszego Publicznego Przedszkola w Grabowie nad Pilicą. Nie było by jednak tej inwestycji gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Radzie Gminy za przychylność pomysłowi i umożliwienie wprowadzenia nowej jakości wychowywania i nauczania w naszym środowisku. Pani Małgorzacie Sałyga- projektant wnętrz, za stworzenie pomieszczeń funkcjonalnych i przyjaznych podopiecznym oraz przede wszystkim za ogromną pomoc przy realizowaniu projektu. Dziękuje Panu Arkadiuszowi Nowakowskiemu- Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy za udzielone wsparcie w postaci zasobów ludzkich, dzięki tej formie zatrudnienia, mogliśmy zaoszczędzone fundusze zainwestować w nowoczesne technologie ogrzewania i wentylowania powietrza, zastosowane w budynku. Jestem wdzięczny za wkład pracy wszystkich pracowników sekcji gospodarczej, zarówno robót publicznych jak i referatu obsługi techniczno-gospodarczej Urzędu Gminy, dzięki pracy ich rąk, obiekt ten wzniósł się w niespełna rok czasu. Dziękuję pracownikom administracji Urzędu Gminy za sumienne dokonanie wszelkich czynności administracyjno-prawnych dzięki którym bez zbędnych przeszkód udało nam się wybudować i otworzyć nową placówkę oświatową,  w ty miejscu chciałbym również podziękować Pani Annie Plesiewicz-Trzeciak- podinspektor, za osobiste zaangażowanie przy kompletowaniu bezpiecznego i atestowanego wyposażenia przedszkola, dostosowanego do dzieci w każdym z przedziałów wiekowych.

Na koniec chciałbym szczególnie podziękować dyrekcji Zespołu Szkół za otwartość w podjęciu nowego zadania oraz pracownikom zarówno pedagogicznym jak i administracyjno-obsługowym, za doraźną pomoc w przygotowaniu tego miejsca na dzień otwarcia i dążenia do zapewnienia miłego, atrakcyjnego i bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu. Podziękowania składam wszystkim tym, którzy dobrowolnie włożyli część siebie i przyczynili się do powstania tego wyjątkowego obiektu.

Inwestycja choć początkowo niedoceniona, wydaje się teraz słuszna, zważywszy na ilość zgłoszonych dzieci w rekrutacji. Jestem pełen optymizmu i nadziei na przyszłość, że przedszkole będzie funkcjonowało prawidłowo i podążało za zmianami zachodzącymi w naszym społeczeństwie. Życzę sobie i Wam drodzy mieszkańcy, aby przedszkole odnosiło sukcesy nie tylko w kwestii opiekuńczej ale we wszystkich dziedzinach życia.

 

Wójt Gminy

inż. Euzebiusz Strzelczyk

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.