Logo Gmina Grabów nad Pilicą

News

News zdjęcie id 129

Wyjazd młodzieży na spotkanie z Papieżem

26.07.2016

 

 

 

Światowe Dni Młodzieży to jedno z najwspanialszych wydarzeń katolickich jednoczących młodzież z całego świata. Dzięki wspariu finansowemu Wójta- Euzebiusza Strzelczyka, 34 młodych ludzi z gminy Grabów nad Pilicą ma możliwośc uczestniczenia w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

Pielgrzymka wyruszy w czwartek wieczorem , grupa pociągiem dojedzie do Krakowa, następnie uda się na pole namiotowe do Pobiednika Wielkiego. Program wyjazdu zakłada uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach centralnych na terenie Krakowa oraz udział w Festiwalu Młodych.

Pielgrzymą, życzymy wytrwałości, wielu doznań duchowych i szczęśliwej podróży. Czekamy na Wasze wspomnienia.

                                                                

Anna Plesiewicz

Na bieżąco dostajemy pozdrowienia od naszych pielgrzymów:

 

Dziś przed młodzieżą długa noc pod gołym niebem, radosna atmosfera oraz obecność Ojca Świętego Franciszka, na pewno nie dadzą odczuć im zimna.

Światowe Dni Młodzieży 2016 – papież i młodzi. Razem. 

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu co 3 lata, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Spotkania te, przeżywane przez młodzież w duchu wiary pod przewodnictwem Ojca Świętego, są okazją do przemyślenia przez młodych ludzi prawd dotyczących ich miejsca w Kościele i w świecie. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był święty Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie. W tym roku odbyły się one w Krakowie pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” w których udział wzięło ponad 1,5 miliona młodych. ŚDM 2016 były celem podróży apostolskiej papieża Franciszka do Polski, który oprócz udziału w głównych wydarzeniach odwiedził m.in. sanktuarium na Jasnej Górze i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Również młodzież z Grabowa dzięki wsparciu finansowym  Wójta – Euzebiusza Strzelczyka miała możliwość uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu. Dnia 28 lipca b.r. 34-osobową grupą wraz z opiekunami – księdzem Pawłem Laskowskim oraz Panią Małgorzatą Siekut udali się na 4 dniową pielgrzymkę do Krakowa. Na krakowskich Błoniach z udziałem papieża i ponad 800 tys osób, odbyli nabożeństwo drogi krzyżowej podczas którego Papież wygłosił krótkie przemówienie. Rozważania jak i stacje nawiązały do Jubileuszu Roku Miłosierdzia oraz do różnych uczynków m.in.: „wątpiącym dobrze radzić”. Oprócz tego brali też udział w porannych katechezach – wygłaszanych w różnych grupach językowych czy Festiwalu Młodych o charakterze artystycznym, religijnym oraz duchowym.

Sobotniej nocy  przy 1,5 mln wiernych w Kampusie Miłosierdzia  w obecności papieża Franciszka odbyli  wieczorne czuwanie modlitewne, które rozpoczęło szczytowy moment Dni Młodzieży. Czuwanie zakończyło się modlitwą do Matki Bożej. Bezpośrednio po zakończeniu czuwania zaplanowany został koncert „CREDO in Misericordiam Dei”.

Ostatniego dnia pod przewodnictwem papieża odbyła się uroczysta msza św. kończąca całą uroczystość. Dzięki tej wspaniałej atmosferze oraz bliskości wszystkich pielgrzymów żal było młodym  opuszczać Kraków. Jednak Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca ale wspomnienia pozostaną na długie lata. Był to wspaniały czas dobrej zabawy,  dzielenia, poznawania ludzi innych kultur, koncertów ale przede   wszystkim czas modlitwy i spotkania z Bogiem.

Patrycja Kocyk - pielgrzym ŚDM

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Euzebiusz Strzelczyk</p>

Euzebiusz Strzelczyk

Przyjęcia interesantów:

Pon. - Piąt.  7:00 - 15:00 

Urząd Gminy Grabów nad Pilicą

ul. Kazimierza Pułaskiego 51
26-902 Grabów nad Pilicą
tel.: 48 662-70-14
fax: 48 662-70-52
e-mail: grabow@grabow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.